Mine turfavoritter 🌄

Mine turfavoritter 🌄

Mine turfavoritter 🌄

Våren er endelig her, og for meg betyr det én ting: hengekøyetur! Når dagene blir lengre og temperaturen stiger, er det lite som slår en kveld ute i naturen med fuglekvitter, bålkaffe og utsikt over vann eller fjell. 🌿

Gjennom årene har jeg testet mye forskjellig turutstyr, men det er noen ting som alltid blir med i sekken. Her er mine favoritter:

 

1️⃣ Hengekøye – turens viktigste utstyr

Ingen overraskelse her – hengekøyen er alltid med! Enten jeg skal på en kort dagstur eller overnatte ute, finner den veien ned i sekken.

Min favoritt er Dobbel Original Aqua / Dark Grey. Den er romslig, komfortabel og utrolig enkel å sette opp. Det tar bare noen få minutter før jeg kan lene meg tilbake og nyte naturen.

Se hengekøyen her 👉🏻 TRYKK HER 

 

Dobbel original Aqua/Dark Grey

 

2️⃣ Tauverk som gjør oppsettet enkelt

Et godt tauverk gjør hele forskjellen når du kommer frem til leirplassen.

Jeg liker løsninger som er raske å justere og enkle å bruke, slik at jeg bruker mindre tid på rigging og mer tid på å nyte turen. Dette tauverket har vært fast inventar på turene mine i flere år.

Se tauverket her 👉 TRYKK HER Tilpasset Tauverk Ticket to the moon

3️⃣ Tarp når været er usikkert

Norsk vær kan være ganske uforutsigbart. Derfor har jeg ofte med en tarp på tur.

Den gir ly for både regn, vind og sterk sol, og gjør at jeg kan sitte komfortabelt ute selv om været ikke spiller helt på lag.

Et lite tips: Selv når værmeldingen ser bra ut, er det ofte verdt å ha med en lett tarp i sekken.

Se tarpene våre her 👉 KLIKK HER 

 

4️⃣ Noe godt til kaffen ☕

Ingen tur er komplett uten en liten belønning.

For meg betyr det ofte en bit melkesjokolade sammen med en kopp kaffe mens jeg nyter utsikten. Det trenger ikke være avansert – ofte er det de små tingene som gjør turen ekstra hyggelig.

Hva er dine turfavoritter?

Har du noe som alltid blir med på tur? Del gjerne dine beste turtips og favoritter i kommentarfeltet. Kanskje vi kan inspirere hverandre til nye eventyr ute i naturen!

God tur! 🌲

Nyter utsiken med en liten sjokoladebit! 🍫

 

Tilbake til bloggen

Legg igjen en kommentar

Kommentarer må modereres før publisering